Goed nieuws: geen bus meer door de Beethovenlaan!

18 september 2020

De GSV heeft de laatste maanden meerdere keren aangegeven bij de gemeente Groningen dat de situatie in de Beethovenlaan zeer onveilig is vanwege het feit dat er een buslijn door de Beethovenlaan loopt, die ook nog eens tegen het eenrichtingsverkeer in die straat in mag rijden. De gemeente heeft, in overleg met Qbuzz, besloten om de buslijn vanaf aanstaande woensdag een andere route te laten rijden. De bushaltes aan de Beethovenlaan komen hierdoor te vervallen. Er komen nu twee tijdelijke bushaltes aan de Helperzoom ter hoogte van de Händellaan. We zijn blij met dit besluit van de gemeente.

Nu de bus niet meer zal rijden door de Beethovenlaan, zal het makkelijker en veiliger worden om te parkeren in de Beethovenlaan. De Kiss & Ride zone is een veilige plek om uw kind te laten in- en uitstappen. U mag niet parkeren binnen 5 meter van het zebrapad aan de Beethovenlaan. Aan de Helperbrink heeft de GSV ook een veilige ingang voor de leerlingen. Aan de Helperbrink is het pas betaald parkeren vanaf 9.00 uur.

Aan de Sweelincklaan en Chopinlaan is het momenteel ’s ochtends erg druk met autoverkeer. Er wordt helaas nog dagelijks op plaatsen geparkeerd waar dat niet mag. Er mag officieel niet worden gestopt op de rijstrook om kinderen in- en uit te laten stappen. De GSV zal de wijkagent opnieuw gaan inschakelen om dit weer te gaan handhaven.

De Sweelincklaan en Chopinlaan zouden wat meer ontlast kunnen worden als ouders meer gebruik gaan maken van Beethovenlaan en Helperbrink. Er zijn hier meer parkeerplaatsen beschikbaar.

Ten slotte willen we aan alle ouders vragen om hun kinderen zoveel mogelijk op de fiets naar school te brengen. Dit zal de verkeersveiligheid rond de school echt verbeteren. Uiteraard begrijpen we dat dit niet voor alle ouders mogelijk is, gezien het feit dat een deel van onze leerlingen verder weg woont.

We hopen samen de schoolomgeving veiliger te maken voor onze leerlingen. Er zal een verkeerscommissie opgericht worden om de situatie goed te monitoren en te kijken hoe we, in overleg met de gemeente, de schoolomgeving nog veiliger kunnen maken.

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.